Akıllı Lens

Akıllı Lens Kimlere Takılabilir?

Genellikle katarakt ameliyatında takılan Akıllı Lensler, kişinin Akıllı Lense engel farklı bir durumu yoksa katarakt hastalarının büyük bir kısmına uygulanabilir. Bunun dışında genç yaşta olan hastalarımız için ileri derecede hipermetrop ya da yüksek miyopiden dolayı lazer olamayan fakat gözlük ya da lensten kurtulmak isteyen hastalarda da Akıllı Lens (GİM) uygulaması yapılabilir.

Ayrıca daha önce lazer operasyonu geçiren fakat göz içindeki doğal merceğin zamanla deforme olması sebebiyle görmede azalma ya da uzağı veya yakını net görememe sorunu yaşayan hastalarda da Akıllı Lens operasyonu tercih edilebilir.

Akıllı Lens operasyonu yapılacak olan hastalarda hastanın mesleki  konumu, yaşı, sosyal hayatı, okuma alışkanlığı ve günlük alışkanlıkları göz önünde bulundurularak hastaya uygun olan Akıllı Lense karar verilir. 

Akıllı Lens Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Akıllı Lens (GİM) yerleştirme operasyonunda, standart katarakt ameliyatındaki işlemlerin aynısı yapılır. Tıpkı katarakt cerrahisindeki gibi göz içinde bulunan doğal mercek çıkarılarak yerine gözün yapısına uygun ve hastanın görüş kalitesini yükseltecek olan Akıllı Lens yerleştirilir. Akıllı Lens ameliyatlarında, katarakt cerrahisinden farklı olarak standart lens (uzağı net görmeye yarayan fakat yakın için gözlük gerektiren) yerine Akıllı mercek (her mesafede net görüş sağlayan göz içi lensler) gözün içine yerleştirilir.

 

Akıllı Lens Tedavisi Beylikdüzü Göz Hastanesi

Akıllı Lensler Hastalara Nasıl Avantajlar Sağlar?

Akıllı Lens (GİM) sayesinde hasta, gözlük ya da lense ihtiyaç duymadan her mesafeden net bir görüşe sahip olur.  Akıllı Lensler çok odaklı tasarımına bağlı olarak yakın, orta ve uzak mesafeli diyebileceğimiz odaklama özelliğine sahip lenslerdir. Katarakt operasyonu sırasında takılan bu lensler, ömür boyu göz içinde kalmaktadır. Akıllı Lens operasyonları ortalama 10 dakika sürer ve dikiş gerektirmeyen operasyonlardır. Bu operasyon sayesinde hastanın görme problemine en sade ve basit şekilde çözüm bulunmuş ve hastanın görme yetisi iyileştirilmiş olur.

Akıllı Lens operasyonu uygulanan hastalarda göz numarasında bir daha değişiklik olmaz ve katarakt olma ihtimali de ortadan kalkmış olur.